Něco o mě

 Jmenuji se Monika.

Narodila jsem se v Praze, kde současně i žiji.

Mám ráda hory, přírodu, hudbu, přátele a moji rodinu. A své dva psy. 

Ráda maluji, tvořím a vyrábím cokoliv. Vždycky jsem byla kreativní. Možná i proto jsem si vybrala učební obor zlatník - klenotník, kde se snoubí kreativita s nápaditostí a krásou. Dalším logickým krokem byla malba – portrét, krajina a akty.

Absolvovala jsem individuální hodiny kresby u akademické malířky Evy Lafkové. Vždy jí budu vděčná za její milý a citlivý přistup. Z jejích hodin čerpám dodnes a moc ráda na na ni vzpomínám.

V dalších letech jsem ve volném čase absolvovala sebepoznávací arteterapeutické kurzy akademické malířky, arteterapeutky a psychoanalitičky Kamily Ženaté. Dělím od té doby čas na „před Kamilou“ a „po Kamile“.  Kamiliny kurzy mi změnily život od základu a trvale mi do něj vnesly kvalitu s přesahem, který trvá do dnes. Mám blíž sama k sobě.

Dnes maluji nejvíce pro radost, vlastní naplnění a přátele. Mám ráda olej – je v něm překvapení, energie, tajemství hlubokých odstínů a vyžaduje značnou dávku trpělivosti.  Baví mě i tuš a tužka.

Jestliže jste navštívili moje stránky, znamená to, že jsem vás oslovila svými obrazy. Děkuji vám za to a věřím, že dokáži předat svou kreativitu, energii a nápaditost.